| ﺳﻪشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ الثلاثاء ۰۵ جمادى الأولى ۱۴۴۴ Tuesday 29 November 2022
بهترین کار اطلاع رسانی شفاف و عادلانه است.
  • 1396/06/12 18:14
  • 18

بهترین کار اطلاع رسانی شفاف و عادلانه است.

علی تاجرنیا قائم مقام دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران : اگر ما بخواهیم مسائل در جامعه مسیر صحیحی را طی کند،بهترین کار اطلاع رسانی شفاف و عادلانه است.

نظام پزشکی بزرگترین نهاد صنفی جامعه پزشکی است و تاثیر گزار ترین مجموعه پزشکی در کشور به حساب می آید .طی سال های گذشته جامعه پزشکی یکی از سه گروه اصلی مرجع مردم برای مراجعات اجتماعی و مساعل مختلف بوده و این نشان دهنده آن است که این مجموعه از اهمیت بالایی در سایر اقشار جامعه برخوردار است. تاجرنیا افزود: ما باید از اهمیت بخش پزشکی به درستی استفاده کنیم و مقابل هر چیزی که باعث می شود به اعتبار و اعتماد ما لطمه بزند بایستیم، بنابراین اگر اعضا سازمان نظام پزشکی به درستی انتخاب شوند نقش بسیار مهمی در حفظ و ارتقا جامعه پزشکی در کشور خواهند داشت.
🔹حساسیت های انتخابات نظام پزشکی در این دوره، بیشتر از دوره های قبل است که بخشی از آن به فضای عمومی جامعه مربوط می شود بخش دیگری از آن با توجه به اینکه سالیان گذشته از نظر تهدید حقوق اعضا، در برخی از نهاد های تصمیم گیری از جمله در مجلس و دولت یک نوع حس بازگشت اعتبار و تقویت جایگاه در جامعه پزشکی ایجاد شده که باعث شده اهمیت انتخابات در نظام پزشکی بیشتر از گذشته جلوه کند. وی عنوان کرد :حضور در نظام پزشکی برای افراد منفعت مالی و شخصی ندارد و افرادی که در این عرصه حضور پیدا می کنند، دغدغه اجتماعی برای دفاع از حقوق مادی و معنوی را دارند، به همین دلیل کسانی که داوطلب حضور در این عرصه شدند انسان های شریفی هستند که خود را برای این امر آماده کرده اند.
🔹مشارکت جامعه پزشکی در انتخابات به نفع نظام پزشکی خواهد بود زیرا هر چه قدر که تعداد شرکت کنندگان بیشتر باشد منتخبین به معدل خاص جامعه پزشکی نزدیک تر می شوند همچنین حضور بیشتر افراد در حوزه پزشکی در انتخابات این سازمان باعث اقتدار این سازمان خواهد شد.وی ادامه داد :در انتخابات گذشته نظام پزشکی شاهد رد صلاحیت های گسترده ای بودیم در حالیکه افراد نباید بدون ملاحضات قانونی رد صلاحیت شوند که همین امر باعث مشارکت کمتر جامعه پزشکی می شد اما تعداد افرادی که رد صلاحیت شدند در دوره جدید کاهش پیدا کرده است و رد صلاحیت ها غیر سیاسی بوده و به عملکرد حرفه ای افراد مرتبط می شود.
🔹در انتخابات، وجود لیست های تبلیغاتی و رقابت یک امر طبیعی است و به مشارکت های هرچه بیشتر کمک می کند اما باید به سمت و سویی حرکت کنیم که این ائتلاف ها فارغ از فریب و دروغ و مسائلی باشد که اخلاق حرفه ای جامعه پزشکی را خدشه دار کند.                                                                                 🔹ائتلاف سپید عمدتا با محوریت انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران ممکن است در عرصه سیاسی کمرنگ باشند اما چهره های شناخته شده ای هستند و گرایش آنها، اصلاح طلبانه است بنابراین بستر و جهت گیری ائتلاف سپید به صورت اصلاح طلبانه است همچنین حضور افراد با سلیقه های سیاسی مختلف در سازمان نظام پزشکی از نظر ما بلامانع است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •