| ﺳﻪشنبه ۰۸ آذر ۱۴۰۱ الثلاثاء ۰۵ جمادى الأولى ۱۴۴۴ Tuesday 29 November 2022
علی تاجرنیا در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
  • 1396/06/12 19:24
  • 27

علی تاجرنیا در گفت‌وگو با رویداد۲۴:

دوسوم کابینه نیاز به تغییر دارد/ جابجایی مهره‎ها انتظارات را برآورده نمی‎کند


⬅️    علی تاجر نیا، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در رابطه با انتظارات از دولت آینده روحانی گفت: با توجه به اینکه حسن روحانی در یک دوره چهارساله مدیریت کلان را در کشور تجربه کرده و با موانع و مشکلاتی در این زمینه روبرو شده که شاید در دور اول پیش‌بینی نمی‌کرد و از طرفی فضای مجلس نسبت به دوره گذشته شرایط مساعدتری دارد، انتظار می‌رود وزرای دولت آینده یک آیینه تمام نمایی از شخص رئیس‌جمهور باشند.

⬅️    وزرا باید به لحاظ جدیت، پشتکار، حضور درصحنه و در حوزه استحکام مواضع و کوشش در جهت پیاده کردن برنامه‌ها و مطالبات مردم درزمینهٔ کاری خود تمام تلاششان را به کاربندند و وزارت و مسئولیت آن را به‌عنوان بخشی از رزومه خود تلقی نکنند. متأسفانه بخشی از افرادی که در دولت اول بودند انگیزه لازم برای پیگیری خواست‌ها و مطالبات مردم نداشتند بنابراین حداقل در دولت دوم روحانی باید یک تغییر بالای دوسوم به وجود آید تا دولتی کارآمد و باانگیزه‌ایجاد شود.

⬅️    در دولت یازدهم پاشنه آشیل دولت روحانی کسانی بودند که حلقه اول ایشان محسوب می‌شدند ولی متأسفانه انگیزه‌ای جدی برای پیگیری خواست‌ها و مطالبات نداشتند؛ بنابراین جابه‌جایی مهره‌ها انتظارات مردم را برآورده نمی‌کند. اینکه فردی از یک مسئولیتی داخل نهاد در فلان وزارتخانه مشغول به کار شود و فرد دیگری از وزارتخانه به آن مجموعه برگردد، رافع مشکلات نیست. این افراد اگر توان و انگیزه داشتند در آن مجموعه‌ای که مسئول بودند، موثرواقع می‌شدند.

⬅️    واقعیت این است که به‌صورت تاریخی در کشور ما به زنان ظلم شده و امروز موظف به یک نوع تغییر مثبت نسبت به آنان هستیم. نیازی نیست براین مسئله که درصورتی‌که عادلانه بودن شرایط در کشور امروز بخش زیادی از مدیران رده‌بالا زن بودند، تأکید شود، واقعیت این است به دلیل روی ندادن این اتفاق درگذشته به آن نیازمند هستیم و شرایط هم نشان داده زمانی که در بخش‌هایی از تک‌چهره‌های زنان استفاده‌شده است این افراد بسیار خوش درخشیدند و همین مسائل باعث می‌شود تا فکر کنیم باید فرصت بیشتر و بهتری در اختیار زنان قرارگیرد و از این تصمیم پشیمان نخواهیم شد.

شرح کامل 👇👇👇

http://www.rouydad24.ir/fa/news/66474/
 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •